13. juunil paigaldas Narva veteranide ühing Jõhvis, Kalmistu tänaval mälestusmärgi Tšernobõli katastroofi tagajärgede likvideerijatele.
07. mail 1986 formeeriti Jõhvis katastroofipiirkonda saatmiseks tsiviilkaitsepolk.
Vt. ka Põhjarannik 16.06.2015